Ayrancı’da Kurban Bayramı Temizlikleri Tamam

Haber Tarihi: 02/09/2016 Sayfasına Geri Dön »


Ayrancı Belediyesi her bayram düzenli olarak yaptığı bakıma muhtaç kimselerin ev temizliği hizmetini yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tamamladı.

65 yaş üstü tek kalmış bay bayan yaşlıların evleri belediye ekiplerince ziyaret edilerek bayram öncesi evde yapılması gereken bütün işlemler yerine getiriliyor. Ayrancı’da yaşayan yaşlılarla özel ilgilendiği bilinen belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı görevlilere, yaşlıların temizlik haricinde varsa güçlerinin yetmediği diğer işlerin de halledilmesi yönünde talimatı bulunuyor.

Yüksel Büyükkarcı, ‘’Onlar ilçemizin yaşayan çınarları’’ diyerek belediye tarafından yapılan bu çalışmanın artık adet haline geldiğini söyledi. Büyükkarcı, ‘’ilçemizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ev temizliklerini ve diğer talep ettikleri işlerini belediye ekiplerimiz le yapıyoruz. Artık bu uygulama öyle bir duruma geldi ki her bayram yaklaştığında yaşlılarımız bizi bekliyor. Yalnız yaşayan kadın veya erkek yaşlılarımızında olduğunu düşündüğümüzde bu mühim beklentiye cevap verebilmek kadar güzel, keyif verici bir durum yok.

Yollarımızın asfaltlanması, sokaklara parke taş döşenmesi gibi işlemlerin ardından yapılan ev temizlikleri ile Ayrancı ilçemiz bütün yönleri ile Kurban Bayramı’na hazır’’ dedi.

Temizliği tamamlanan evleri bizzat belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, tek tek dolaşarak inceliyor.Resimleri tıklayarak büyütebilirsiniz