Yüksel Büyükkarcı, ‘Ben’i Biz Yapan Çağrıya Kulak Verelim’

Haber Tarihi: 04/07/2016 Sayfasına Geri Dön »


Ayrancı Belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ramazan Ayı’nın Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olduğunu belirten başkan Büyükkarcı, bayramın sevgi, saygı ve kardeşlik içerisinde kutlanması çağrısında bulundu.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp gönülden gönüle sunulmasına dikkat çeken Yüksel Büyükkarcı, mesajında şu sözlere yerdi;

‘’Farklı anlayışlarından dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve Merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız.

Tüm vatandaşlarımız için ben’i ’biz’ yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı, yaşlılarımızın, Şehit ailelerinin, yetim ve öksüzlerin unutulmadığı bir bayram temenni ediyorum. Bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu vesile ile başta Ayrancılı hemşerilerim olmak üzere tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, sağlık ve esenlik dilerim. Hayırlı Bayramlar.