Baskan

1963 Yılında Karaman ili Ayrancı İlçesinde doğdu. İlk öğrenimini Ayrancı'da,Orta  öğrenimini Konya'da,Yüksek Öğrenimini  ise Ankara Sağlık Eğitim Enstitüsünde, Lisans Eğitimini Malatya İnönü Üniversitesinde tamamladıktan sonra Yüksek Lisans Eğitimini ise Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi üzerine tamamlamıştır. 

                    Sırası ile: Konya Halk Sağlığı Labaratuvar Müdürlüğü Hava Kirliği Sorumlusu, Konya MEB Özel Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik , Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde Öğretmenlik, Konya Numune Hastanesinde Müdür Yardımcılığı, Yunak Devlet Hastanesi Müdürü, Konya Numune Hastanesi Müdürü ve Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Şube Müdürü olarak görev yaptı. 

                      Bu dönem içerisinde; Konya Ereğli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Konya Kamu Çalışanları Vakfı Denetleme Kurulu Başkanlığı, Konya Sağlık Spor Kulübü Başkanlığı, Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. 

                    31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 3. kez Ayrancı Belediyesi Başkanlığını kazandı. Belediye Başkanlığı görevini halen yürütmekte olan Yüksel BÜYÜKKARCI Evli ve  iki çocuk babasıdır.

 

Ayrancı İlçesi / KARAMAN 

 Telefon: (338) 411 21 91 

 Faks    : (338) 411 20 35